O nás


Spoločnosť Chemosvit Fibrochem s.r.o. je súčasťou silného holdingu Chemosvit a.s., ktorého hlavnou činnosťou sú polypropylénové výrobky pre rôzne aplikácie. Spoločnosť sa nachádza pod Vysokými Tatrami v Slovenskej republike. Tradičná výroba priadzí sa začala v roku 1934. Najskôr viskózové a neskôr polyamidové vlákna boli v roku 1974 nahradené polypropylénovými jemnými vláknami pod názvom PROLEN®.

Počas svojej viac ako štyridsaťročnej histórie sa PROLEN® stal celosvetovo známou značkou. Vlastné technologické a výrobné know-how a pokročilé manažérske postupy sú zárukou dlhodobej stability pre každého zákazníka. Chemosvit Fibrochem s.r.o. je dnes najsilnejším a najskúsenejším výrobcom multifilamentných polypropylénových jemných vlákien v Európe.

Sortiment výrobkov spoločnosti zahŕňa:

  • polypropylénové textilné a technické multifilamentné vlákna PROLEN®, farbené v hmote (ploché textilné, ploché technické, textúrované vysoko elastické, textúrované nízko elastické, vzduchové textúrované),
  • špeciálne polypropylénové vlákno (mikrovlákna, duté vlákna, profilované vlákna, UV stabilizované, antibakteriálne modifikované, mäkšie na dotyk, nehorľavé vlákna a vlákna so zlepšeným odvodom vlhkosti),
  • farebné masterbatches (viac ako 300 farieb),
  • PROLEN®SOCKS (klasické, športové, zdravotnícke, antibakteriálne modifikované a iné),                              

 


Naša filozofia


Najvyššia kvalita, uspokojenie potrieb zákazníkov a ochrana životného prostredia patria ku kľúčovým cieľom spoločnosti Chemosvit Fibrochem s.r.o.

Od roku 1996 je spoločnosť Chemosvit Fibrochem s.r.o. držiteľom certifikátu ISO 9001 a od roku 2011 sme držiteľom certifikátu ISO 14001. V roku 2006 sme získali certifikát Oekotex Standard 100 v triede výrobkov I pre PROLEN® Podľa tohto certifikátu PROLEN® spĺňa humánno-ekologické požiadavky tejto normy stanovené pre výrobky pre deti.

PROLEN®SOCKS

Ponožky pre rôzne značky vyrábame od roku 1997. Môžete nám poslať svoje nápady a logá a my pre vás vytvoríme ponožky. 

 Náš tím

Jana

Riaditeľ výroby a predaja pleteného tovaru  a marketingu

kralikova.j@fibrochem.sk

+421 905 902 234

Patrik 1

Manažér výroby a obchodný zástupca

remenar.p@fibrochem.sk

+421 918 855 744


Patrik 2

Obchodný zástupca

lednicky.p@fibrochem.sk

+421 908 740 359